Zemgale
Aizkraukle un Aizkrauklesrajons
Bauska un Bauskas rajons
Dobele un Dobeles rajons
Jelgava un Jelgavas rajons
Jēkabpils un Jēkabpils rajons
 

BAUSKA

            Bauska ir pilsēta Latvijā, Zemgalē, Bauskas rajona centrs. Bauskā Mūsa un Mēmele saplūst Lielupē.
            Arheoloģiskie izrakumi liecina, ka apmetne tagadējās Bauskas vietā bijusi jau pirms 3500 gadiem.
            Rakstiskas liecības par Bausku parādās sākot ar 15. gadsimta vidu, kad ar votu karagūstekņu palīdzību tiek uzcelta Livonijas ordeņa pils. Blakus pilij atradās pilsētveida apmetne Vairogmiests.
            1584. gadā pēc Kurzemes hercoga Gotharda pavēles tiek likvidēts Vairogmiests un sākta jaunas apmetnes būve tagadējās Bauskas vecpilsētas vietā.
            1594. gadā tiek uzcelta pirmā mūra celtne - Svētā gara baznīca.
Precīzs pilsētas tiesību piešķiršanas gads Bauskai nav zināms, taču par to uzskata             1609. gadu, kad hercogs Frīdrihs Bauskai dāvā zīmogu.
1615. gadā Bauska iegūst tiesības būvēt rātsnamu, 1635. gadā - kārtības rulli.
Bauskas attīstību 17. gadsimtā un 18. gadsimta sākumā laiku pa laikam pārtrauca kari. Bet 1710. gadā Bausku skāra mēris, no kura bojā iet puse pilsētas iedzīvotāju.
Pirmās brīvvalsts laikā, 1930-tajos gados Bauska attīstījās kā administratīvais centrs. Bauska bija apriņķa pilsēta.
            Pilsētu smagi skāra Otrais pasaules karš. 1944. gada jūlija beigās pilsēta uz pusotru mēnesi nonāca tiešas karadarbības zonā un tika pamatīgi izpostīta.
Pēc Otrā pasaules kara pilsētā samazinājās latviešu īpatsvars, bet pilsētnieku skaits strauji pieauga uz ieceļotāju rēķina no citām padomju republikām. Kādreiz niecīgi pārstāvētā krievu minoritāte pieauga desmitkārtīgi. Pilsētas iedzīvotāju skaits pārsniedza 10 tūkstošus.
            1988.gadā Bauskā sāka darboties Atmodas laika sabiedriskās organizācijas: Vides aizsardzības kluba, Latvijas Nacionālās neatkarības kustības un Latvijas Tautas frontes nodaļas. Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas pilsētā notikušas daudzas pārmaiņas. Bauskas nami atguvuši savus saimniekus. Turpinās 80.gadu otrajā pusē iesāktā Bauskas pils atjaunošana.1999.gadā pilsēta ieguva savu karogu.2000.gadā tika paplašināts tilts pār Mēmeli, 2000. - 2001.gadā realizēts projekts par satiksmes uzlabošanu cauri Bauskai, rekonstruējot Zaļo un Kalna ielu.

 

Pilsētas
Bauskas rajonā:

BAUSKA


Bauskas rajonā:

moteļi
viesnīcas
viesu nami
lauku mājas
apartamenti
kempingi
atpūtas bāzes
restorāni
bāri
aktīvā atpūta
pirtis
telpu īre