Madona un Madonas rajons
Ogre un Ogres rajons
Valka un Valkas rajons
Valmiera un Valmieras rajons
              Vidzeme ir viens no Latvijas novadiem.
To raksturo izteiksmīgi dabas objekti: Gauja – garākā Latvijas upe (460 km), Gaiziņš – Latvijas augstākais kalns (311,6m virs j.līm.), Gūtmaņala – Latvijas lielākā ala (500 m³, 10 m augsta, 12 m plata, 18,8 m dziļa). Vidzemē Baltijas jūras piekrastes ainavu bagātina smilšakmens klintis Mantiņos, akmeņaini līcīši Vitrupē un smilšainās Jūrmalas un Saulkrastu pludmales.

Iekšzemē ūdens tūristus vilina līkumotā Gauja. Pārgājieniem vienatnē vai kopā ar ģimeni ļoti piemērota ir Gaujas senleja. Ievērojams dabas tūrisma objekts ir Gaujas nacionālais parks, kas bija pirmais nacionālais parks Latvijā. Senlatviešu pilskalni, viduslaiku pilis, smilšakmens alas, skulptūru dārzs ir atrodami gleznainajos pakalnos pie Gaujas upes. Iespaidīgā dižliepa atgādinās par romantisko Turaidas Rozes leģendu. Sportiska dzīvesveida piekritējiem patiks daudzās labiekārtotās slēpošanas trases, bobsleja un kamaniņu trase, kas atrodamas Siguldā.

Amatas upes krasti pārsteigs ar daudziem smilšakmens klinšu atsegumiem - Zvārtes iezis Amatas senielejā ir viens no augstākajiem smilšakmens atsegumiem Latvijā. Ērgļu (Ērģeļu) klintis ir varenākās klintis Gaujas krastā. Senās Hanzas savienības pilsētas Valmiera, Cēsis un Limbaži piedāvā apskatīt bagātīgo arhitektūras un kultūras pieminekļu klāstu. Cēsu Livonijas Ordeņa viduslaiku pilsdrupās notiek gadskārtēji klasiskās mūzikas festivāli.

Āraišu ezerpils rekonstrukcija aicina iejusties 9. gadsimta gaisotnē, savukārt Valmiera regulāri aicina interesentus uz savu roka estivālu, kurā piedalās gan vietējie, gan ārzemju mūziķi. Vienīgais Latvijas šaursliežu bānītis dzelzceļa līnijā Gulbene-Alūksne ir unikāls, joprojām funkcionāls tehniskās vēstures piemineklis.