Rīga un Rīgas rajons  SAULKRASTI

              Tagadējā Saulkrastu teritorija bijusi apdzīvoti jau akmens laikmetā. Par to liecina Inčupes un Pēterupes apkārtnē atrastie akmens cirvji. Bet pirmās ziņas par tagadējo Saulkrastu teritoriju kā par apdzīvoto vietu rodamas Indriķa Livonijas hronikā, kurā atspoguļoti notikumi Vidzemē 12. un 13.gadsimtā. Šo teritoriju apdzīvoja rietumsomu cilmes lībieši. Par to arī liecina novadam raksturīgie no lībiešu valodas darināti vietvārdi (piemēram, Lilaste, Aģe, Pabaži).
Saulkrastu vārds aizgūts no vietējā dramaturga E.Cīruļa lugas “Ziedu laiks”, kuras darbība risinās Saulkrastē un galvenās personas ir Saulkrastes skolotājas. Pilsētai pilnībā atbilst piešķirtais nosaukums, jo Saulkrastos vidējais nokrišņu daudzums ir 550–600 mm gadā, tas ir salīdzinoši mazāk, nekā citur tuvākajā apkārtnē un pat Latvijā. Līdz ar to Saulkrastos ir vairāk saulainu dienu.
Laika gaitā pilētas nosaukums ar nelielām izmaiņām ir mainījies:
1933.gada 21.martā Neibādes biezi apdzīvoto vietai pievienoja Pēterupes ciema teritoriju, piešķirot kopīgu nosaukumu “Saulkrasti”. 1991.gada 21.maijā Saulkrasti kļuva par pilsētu.


 

Pilsētas
Rīgas rajonā:

RĪGA
BALDONE
BALOŽI
JŪRMALA
OLAINE
SALASPILS
SAULKRASTI
SIGULDA
VANGAŽI


Rīgas rajonā:

moteļi
viesnīcas
viesu nami
lauku mājas
apartamenti
kempingi
atpūtas bāzes
restorāni
bāri
aktīvā atpūta
pirtis
telpu īre