Kurzeme
Liepāja un Liepājas rajons
Ventspils un Ventspils rajons
Kuldīga un Kuldīgas rajons
Talsi un Talsu rajons
Tukums un Tukuma rajons
Saldus un Saldus rajons
 

SALDUS

Pirmo reizi vēstures avotos Saldus vārds ar nosaukumu Saldene minēts 1253.gadā tā sauktajā Kuršu līgumā, pēc kura viss Saldenes novads - "zeme starp Skrundu un Zemgali" ("terra inter Scrunden und Zemgale") tika nodots Livonijas ordeņa pārvaldīšanā.

Ap 1341.gadu netālu no kuršu pilskalna Livonijas ordenis uzcēla sev mūra nocietinājumu-pili un Saldenes vārdu nomainīja vāciskais Frauenburg (Sievu pils). Pils apkārtnē ar laiku izveidojās neliela pilsētiņa, par kuras pastāvēšanu liecina kristiešu kapsēta, kas atrasta netālu no pils vietas. 1625.gadā pilī apmetās hercogs Frīdrihs, bet savu uzplaukumu Frauenburga piedzīvo hercoga Jēkaba valdīšanas laikā (1664.-1682.g.). Ziemeļu kara laikā, 1701.gadā, pils uz laiku kļuva par Zviedrijas karaļa Kārļa XII rezidenci. Zviedru uzbrukumos pils cietusi jau 1659.gadā, bet Ziemeļu kara kaujās tā nopostīta pilnīgi. Kara un mēra rezultātā izmira arī pilsētiņas iedzīvotāji. Vairāk nekā 100 gadus pastāvēja tikai Saldus draudze un muiža.

Pilsētas atjaunošana sākās tikai 1856.gadā, kad no muižas zemes Cieceres upes kreisajā krastā nomērīja pirmos 42 apbūves gabalus. To var uzskatīt par mūsdienu Saldus pirmsākumu. Jau 1870.gadā tam tika pievienotas vēl 114 desetīnas.

Pilsētas tiesības Saldus iegūst tikai 1917.gadā, bet kopš 1950.gada Saldus ir rajona centrs.

 

ilsētas
Saldus rajonā:

SALDUS

BROCĒNI


Saldus rajonā:

moteļi
viesnīcas
viesu nami
lauku mājas
apartamenti
kempingi
atpūtas bāzes
restorāni
bāri
aktīvā atpūta
pirtis
telpu īre